Ziemniaczany komunikat krótki o niepokornym niecielęciu, które jednakowoż dwa domy ssie.

Sąsiadka zachodnia jakiś czas temu wygłosiła plotkarski komunikat, że sąsiedzi południowo zachodni mają nowego kota. Się przybłąkał, jest szary, bardzo towarzyski, tylko ma jakiegoś guzka nad okiem i zamierzają iść z nim do weta, przy okazji stwierdzając płeć i wiek. Poza tym, te trzy pręgowane koty, które naszą ulubioną sąsiadkę zmyliły, udając że wszystkie są Barbusiem, zamieszkały u sąsiadów pd/zach pod tarasem. Pańcia przyjęła do wiadomości, ciesząc się, że tyle bezdomnych kotów znienacka zyskało dom, lub chociaż taras.
Tydzień później bezcenna sąsiadka powiadomiła pańcię, że wizyta u weta się odbyła, kot jest kotką, nie jest w ciąży i został oceniony na siedem lat. A ta narośl nad okiem to jakiś niegroźny tłuszczak. Tym razem pańcia słuchała uważniej i pojęcie „narośl nad okiem” spowodowało, że coś jej piknęło w rejonach czaszki. Udała się do domu policzyć koty, rachunek się nie zgodził, więc już bez namysłu i prościutko powędrowała do południowo-zachodnich sąsiadów.
Z tymi sąsiadami to jest tak, że tę konkretną sąsiadkę pańcia zna jeszcze z pracy, bowiem w macierzystym zakładzie pańci robiła magisterium. Oczywiście, sporo lat temu.
Śmiało więc wkroczyła i zażądała oględzin towarzyskiego kota, co nie jest w ciąży, ma siedem lat i narośl nad okiem. I wcale się nie zdziwiła, kiedy sąsiadka przyniosła bardzo zadowoloną z siebie Szyszkę. Za to pd/zach sąsiadka się zadziwiła, albowiem akurat rok urodzenia Szyszy jest dokładnie znany – 2000.
Dobrze się trzyma, cwaniaczka. I dobrze odżywia. O piątej rano je śniadanie u nas, potem zapewne idzie na śniadanie do sąsiadów. Wieczorami zjada kolację na naszym parapecie, ale tak od niechcenia, najwyraźniej jest już po obfitym posiłku.
Sypia raz na fotelu pańcia, raz jej nie ma, widocznie nocuje w drugim domu. Ale rano pędzi na śniadanie do nas pędzikiem.
Taka to pożyje…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ziemniaczane komunikaty krótkie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Ziemniaczany komunikat krótki o niepokornym niecielęciu, które jednakowoż dwa domy ssie.

  1. ~JoasiaS pisze:

    A to morda zdradziecka… :-))))

  2. ~Walabia pisze:

    O to też Bezę podejrzewamy :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *