Generalnie Dziubas rządzi, rośnie, żre jak koń, a tu rodzice wszystkie ślimaki już zutylizowali na inne Dziubasy i siebie pewnie też

Sąsiedzi niczym rasowe teriery przekopują swoje komposty wydłubując robaczki, pańcia ryje szukając ślimaków, koleżanka, zaalarmowana dramatycznym telefonem, własnym kurom wyrywa dżdżownice z dziobów, a Dziubas konsumuje i porasta w piórka.
W przenośni i dosłownie.
Jutro pańcia powraca do pracy po urlopie, więc z powodu Dziubasa po raz kolejny przestawiła budzik pięć minut do tyłu i powoli zaczyna się zastanawiać, czy warto w ogóle chodzić spać.

Jestem ciekawski

Jestem głodny

Jestem towarzyski

Jestem miziasty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ziemniaczane komunikaty krótkie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na Generalnie Dziubas rządzi, rośnie, żre jak koń, a tu rodzice wszystkie ślimaki już zutylizowali na inne Dziubasy i siebie pewnie też

 1. ~Carmen pisze:

  O ja cię, mizasty dziubas! Niedługo będzie spał z kotami, bo że z Wami, to oczywiste.

 2. ~Tyiga pisze:

  Ponoć piwo zwabia ślimaki, może spróbować?

 3. ~morelowa pisze:

  Dla gołębi jakby co [jakbyś trafiła 🙂 ] a może się nada Dziubasowi? One chyba nie jedzą samego mięsa?
  Posiekane jajko na twardo + zmielona skorupka + namoczone [NAMOCZONE!] ziarno słonecznika + posiekana pokrzywa np. = do dzioba paluszkami kuleczkę.
  Robaczki to pewnie możesz z pracy albo sklepu dla wędkarzy… 🙁 🙁

 4. ~Hańka pisze:

  Wygląda mi na drozda, tu fotka https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Podlot

  • Megana pisze:

   A drozdy nie powinny jakoś ładniej śpiewać? Dziubas na razie ma ciemniejszy brzuszek, ale te uszka z piórek faktycznie sie zgadzają. Idę poczytać dokładniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *